Otizm Hastalığı olarak ziyaretçilerimizin gizlilik haklarının sürdürülmesine önem veriyor ve saygı gösteriyoruz. Bu doğrultuda işbu Gizlilik Politikasını oluşturduk.  Otizm Hastalığı Sitesini (“Site”) ziyaret ettiğinizde edinebileceğiniz bilgilerden tarafınızı haberdar etmek ve neden müşteri bilgilerine ihtiyaç duyduğumuz, bilgileri hangi amaçlarla kullandığımız, hangi koşullar altında bilgileri ifşa etmek zorunda kalacağımız ve söz konusu bilgilerin kullanımı konusunda tarafımızı nasıl sınırlandırabileceğiniz hususlarında tarafınızı aydınlatmak için söz konusu gizlilik politika beyanını oluşturmuş bulunmaktayız.

Herhangi bir sorunuz olursa lütfen admin@otizmhastaligi.com adresinden bize ulaşınız.

1.Sizden Ne Tür Bilgiler Talep Ediyoruz? 

Trafik Verileri

Sitemizi ziyaret ettiğinizde şu bilgileri otomatik olarak takibe alıyoruz: (i) IP adresiniz; (ii) kullanmakta olduğunuz bilgisayarın türü ve (iii) kullanmakta olduğunuz tarayıcının türü (toplu halde “Trafik Verileri”).

2.Tanımlama Bilgilerini (Çerezleri) Nasıl Kullanıyoruz?

“Tanımlama bilgisi”, sabit diskinize depolanan size ilişkin bilgilerdir. Otizm Hastalığı kullanıcılarına ilişkin tanımlama bilgileri, sizi eski ziyaretçi olarak görür. Böylelikle sitemizde gezinirken zaman kazanmış olursunuz. Tanımlama bilgileri, aynı zamanda ilgilerinizi öğrenmemize ve Sitemizdeki deneyimlerinizi üst düzeylere çıkarmamıza olanak tanır. Birçok İnternet tarayıcısı, tanımlama bilgilerini otomatik olarak kabul eder ve tarayıcınızın, söz konusu tanımlama bilgilerini kullanmaması konusunda talimat verebilme seçeneği sunar. Bu işlevi etkisizleştirdiğinizde Siteyi kullanmaya devam edebilirsiniz.

Online reklam verebilmek için piksellerden veya bağımsız GIF dosyalarından faydalanmaktayız. Söz konusu GIF dosyaları, reklam yönetim ortağımız tarafından sağlanır. Bu dosyalar sayesinde, İnternet tarayıcınızdaki eşsiz tanımlama bilgilerini saptar ve böylelikle hangi reklamların kullanıcıları Sitemize yönlendirdiğini öğrenmemizi sağlar. Tanımlama bilgisi bizim ile çalışan bir başka reklamcı tarafından yerleştirilir. Tanımlama Bilgisi ve Ön Plan teknolojileri yardımıyla, edindiğimiz ve paylaştığımız bilgiler anonim bir nitelik kazanır ve kişisel olarak saptanamaz. Söz konusu teknolojiler, isim, adres, telefon numarası veya e-posta adresi gibi bilgilerinizi içermeyecektir.

3.Kayıt Dosyaları

Trendleri analiz etmek, Siteyi yönetmek, kullanıcı faaliyetlerini takip etmek, anonim ve kitlesel kullanım hakkındaki demografik bilgileri kapsamlı bir biçimde paylaşmak için IP adreslerinden faydalanıyoruz.

4.Gizliliğinizin Sınırları

Sitemiz, diğer İnternet sitelerinin linklerini içerebilir. Otizm Hastalığı, linklere ve/veya sizi üçüncü şahıs İnternet sitelerine yönlendiren reklam sembollerine tıkladığınızda, bizden ziyade üçüncü şahısların gizlilik politikalarına tabi olacağınızın bilincinde olmanızı istemektedir. İnternette gizliliğin korunmasını desteklememize rağmen, üçüncü şahısların ve diğer İnternet sitelerinin gizlilik politikalarını ilgilendiren faaliyetler konusunda sorumluluk almamaktayız. Herhangi başka bir İnternet sitesi ile iletişime geçtiğinizde ya da söz konusu sitelere herhangi  bir kişisel bilgi sağlamadan önce, tarafınıza gönderdiğimiz gizlilik beyanını ve kullanıcı koşul ve şartlarını okumanızı tavsiye ederiz. İş bu Gizlilik Politikası, yalnızca Siteden edindiğiniz bilgiler için geçerlidir.

5.Güvenliğiniz

Otizm Hastalığı, Kişisel Bilgilerinizi korumak amacıyla çeşitli önlemler almaktadır.

Kişisel Bilgilerinizi edindiğimizde, gizliliklerini sürdürmek için gerekli çabayı göstermemize rağmen, İnternete ya da diğer kamusal ağlara veri aktarımının %100 güvenli şekilde gerçekleştirilebileceği hususunda garanti verilememektedir. Bunun sonucunda, tarafımıza aktardığınız herhangi bir bilginin güvenliğini temin ve garanti edemiyoruz.

6.Bilgilerinizin Kullanılması Nasıl Sınırlandırılır?

Tarafımızda gönderilen herhangi bir broşür ya da iletiye sahipseniz lütfen bunu talebinizde bildiriniz; söz konusu materyaller mevcut değil ise yalnızca posta adresinizi ve e-posta adresinizi belirtmeniz yeterlidir.

admin@otizmhastaligi.com adresinden bize e-posta gönderebilirsiniz (lütfen posta adresinizi belirtiniz).

Bilginizin kullanılmasını sınırlandırmaya yönelik talimatlarınız, mümkün olan en kısa sürede işleme alınacaktır. Ayrıca, Sitede bulunan Hesabınız adlı bölümden de bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.

7.Onayınız ve Mevcut Politikayı Değiştirme

Sitemizi kullanarak, işbu Gizlilik Politikasının şartları çerçevesinde bilgilerinizin edinilmesine ve kullanılmasına rıza gösterdiğinizi ifade etmiş olursunuz. Gizlilik Politikamızı değiştirmeye karar verirsek, bilgiyi nasıl edindiğimiz, nasıl kullandığımız ve hangi koşullar altında ifşa ettiğimizi öğrenmeniz için söz konusu değişiklikleri Sitede yayınlayacağız. Bildirimden sonra da bu sitenin kullanımına devam edilmesi, bilgilerinizin, tarafımızca değiştirilen politika doğrultusunda kullanılmasını onayladığınız anlamına gelecektir. Gizlilik Politikası veya Müşteri Sözleşmesi üzerinde gerçekleştirilen değişikliklerden haberdar olmak isterseniz, lütfen bildirimin gönderilmesini istediğiniz adres üzerinden admin@otizmhastaligi.comadresine e-posta gönderiniz.

8.Yasalarca Öngörülen İfşa Koşulları

Yasalarca gerekli görüldüğünde veya iyi niyetimizle söz konusu ifşa faaliyetinin yasa buyruklarına riayet etmek için gerekli olduğunu düşündüğümüz durumlarda ya da Otizm Hastalığı, Otizm Hastalığı çalışanları ve yöneticilerine yönelik mahkeme kararı veya yasal sürece itaat etmek adına bazı Kişisel Bilgilerinizi ifşa edebiliriz. Ayrıca Otizm Hastalığı, kendisinin oluşturduğu Kullanım Koşullarını ihlal eden ya da Otizm Hastalığı’nın mülkiyet haklarına veya herhangi bir kimseye zarar veren ya da müdahalede bulunan tarafı belirlemek, iletişime geçmek ve karşı dava açmak için gerekli olduğuna inanılan bu tür bilgileri ifşa etme hakkını saklı tutar.

9.Yorumlarınız

Otizm Hastalığı, Gizlilik Politikasına yönelik geri bildirimlerinizi bizim için çok değerlidir. Lütfen soru ve yorumlarınızı admin@otizmhastaligi.com  adresine gönderiniz.